פרשות השבוע כנקודת זינוק לדיון
בשאלות הגדולות של חיינו היום

עם הרב חיים נבון

מפגש זום קבוע לפי פרשת השבוע - כל שבוע רלוונטי ואיכותי

מסע שבועי מתחדש

קהילה לומדת ותוססת, שבה ינתח הרב חיים נבון בכל שבוע נושא רלוונטי, הקשור לחיינו כאן ועכשיו.

מסרים רלוונטיים מתוך הפרשה

נושאים מגוונים, בשאלות של חברה ומדינה, יחיד ומשפחה, קהילה ואמונה.

להעמיק, להשוות, לחקור

עיונים השייכים לעולמו התרבותי והרוחני של הדור הזה, מתוך דבריהם של חכמי ישראל וחכמי אומות העולם.

השעה השבועית לנפש ולראש שלך

"פרשת חדשות" אינה עוד סדרת שיעורים סטנדרטית על פרשות השבוע, היא מסע חדש ויצירתי במקורותינו העתיקים.

אנחנו לומדים את ספר במדבר מוזמנים להצטרף לשיעור בימי רביעי בשעה 20:30 המפגש יתקיים בזום

זום
שבועי

הקלטות
המפגשים

ספריית
תוכן

חוברת סיכום בכל שבוע

במפגשים נעיין יחד בפרשת השבוע במבט רלוונטי. הרב חיים נבון - הוגה, סופר ופובליציסט - יוביל אותנו בכל שבוע למסע מתחדש ורענן, בדיונים רלוונטיים ובשאלות חדשות. מדי פעם יתארחו במפגש גם דוברים נוספים, שישוחחו עם הרב נבון על השאלות העמוקות של קיומנו כאן ועכשיו, לאורן של פרשות השבוע.

מה מיוחד בלימוד שלנו?

חיבור שבועי לפרשת השבוע

לימוד מסודר ובהיר. בכל שבוע נוגעים בפרשת השבוע מזווית מעניינת, רעננה ורלוונטית.

עומק וחדשנות

במהלך הלימוד נעיין כמובן בפרשנות הקלאסית ובמקורותינו העתיקים, שהם תמיד נקודת המוצא שלנו. אך לצד אלו ניגע גם בפילוסופיה, באמנות, בשירה ובספרות, ובכל מה שמתחדש בעולמנו ויכול להעשיר אותנו. הנושאים יהיו מגוונים, ויעסקו בשאלות של חברה ומדינה, יחיד ומשפחה, קהילה ואמונה.

קישור ישיר לימים שלנו

אנו מאמינים שהמסר הנצחי של חומשי התורה נושא בשורה בשבילנו כאן ועכשיו. בכל מפגש מושקעת מחשבה רבה ועמל רב, כדי להכין שיעור שיהיה עמוק וגם נגיש.

רלוונטיות

כאיש ספר שמעורה בחברה הישראלית מקפיד הרב חיים נבון להתייחס לאתגרי היומיום שכולנו מתמודדים איתם. פרשת השבוע לא תמיד אקטואלית במובן השטחי של המילה, אך היא תמיד רלוונטית במובן העמוק שלה.

פרשות חדשות

מסע חדש ויצירתי במקורותינו העתיקים

זום
שבועי

הקלטות
המפגשים

ספריית
תוכן

חוברת סיכום בכל שבוע

כל שבוע הוא סיפור חדש ואפשר להצטרף בכל עת;
אפשר לצפות בהקלטות ולהשלים את הפרקים הקודמים.

מחיר מבצע

לחודש

במקום 130 ₪

המסלול שלנו: מה מחכה לנו בקרוב

ספר במדבר - מזווית אחרת

עבר
פרשת במדבר
מה יש לתורה נגד בכורים? מבנה המשפחה אז והיום

בתחילת ספר במדבר מתארת התורה את החלפת הבכורות בלוויים. זהו שיאו של מהלך חוזר ונשנה בתורה, שבו הבכור נדחה מפני הצעיר: קין נדחה מפני הבל, ישמעאל מפני יצחק, עשו מפני יעקב, מנשה מפני אפרים. מה המסר של התורה במהלך הזה, ומה נוכל ללמוד ממנו בימינו? ואיך זה קשור לממצאי המחקר העכשווי על גורלם הייחודי של ילדים בכורים?
עבר
עבר
פרשת נשא
ברית הנישואין, חוזה זוגיות והיחס לניאוף

פרשיית שֹוטה מלמדת אותנו על האופן שבו מתמודדת התורה עם חשד לניאוף. היחס החברתי לניאוף השתנה מאוד מאז ימי קדם ועד להגות העכשווית; הפרשייה הרגישה הזו תהיה נקודת המוצא שלנו לעיון בנושא הסבוך הזה. מתוך דיון במשבר החמור של בגידה בברית הנישואין נוכל לפענח גם את מהותה החיובית של הברית הזו, שהתורה יוצקת בה תוכן שונה מאוד מזה המקובל
עבר
עבר
פרשת בהעלותך
תאווה וחברה – האם פרויד צדק?

"והאספסוף אשר בקרבו התאוו תאווה" – חכמינו ראו בפסוק הזה מפתח להתמודדות עם תאווה וריסון ככוח חברתי. במאה העשרים ניסח הפסיכולוג היהודי זיגמונד פרויד משנה מפורטת בנוגע ליצריות ולהתמודדות החברתית איתה. היהדות מנסחת גישה שונה בתכלית.
עבר
עבר
פרשת שלח
חיי גלות וחיי שורשים – איך חזרה הערצת הגלות לשיח האינטלקטואלי?

החוקרים היהודים הרדיקליים דניאל ויונתן בויארין כתבו: "אנו טוענים שהגלות ולא המונותאיזם היא התרומה החשובה שהיהדות תרמה לעולם". הטענה הזו – המהדהדת בעוצמה בעולם המחשבה הפרוגרסיבי – מזכירה פירוש חסידי לחטאם של המרגלים, שסלדו מהצרכים הארציים הכרוכים בכניסה לארץ ישראל. איך התמודדו חכמינו עם המשיכה המוזרה לגלות, שאנו מוצאים בנקודות מפתח בהיסטוריה היהודית?
עבר
עבר
פרשת קורח
שני יהודים – כמה דעות?

יהודים אוהבים להתווכח, וספרינו וגם תולדותינו מלאים במחלוקות. איך אנו מתייחסים למחלוקות הללו? האם המחלוקת היא תופעה חיובית? איך מתייחסת היהדות מבחינה רעיונית לסובלנות ולפלורליזם? לא תופתעו לשמוע שבנושאים הללו יש מחלוקת.
עבר
עבר
פרשת חוקת
היחס למאגיה ולכישוף

מראשית ימי האנושות אנו פוגשים את הנטייה לחפש תשובות אצל בעלות אוב, מכשפים ורואים בכוכבים. עד ימינו אפשר למצוא בעיתונים מכובדים מדורי אסטרולוגיה, והכישוף הפך לטרנד פופולרי במאה ה-21. מדוע מסתייגת היהדות מהעיסוק בכשפים, ומה באמת חשבו אבותינו על אסטרולוגיה?
עבר
פרשת בלק
"לא הביט אוון ביעקב" – לימוד זכות על עם ישראל

לא תמיד קל לפרגן לעמנו, ובכל זאת הורו לנו חז"ל: "הווי דן את כל האדם לכף זכות". מה ההצדקה הרעיונית לשיפוט האוהד הזה?

הרב חיים נבון
יארח את הדס לוינשטרן
אלמנתו של אלישע לוינשטרן הי"ד.

פרשת פנחס
קנאות, קיצוניות ומתינות

האם קנאות היא תמיד שלילית? פעולתו של פנחס הקנאי זוכה לברכה ולתהילה, אך התורה מגנה קנאים אחרים. מתי קנאות נחוצה ומועילה, ומתי היא פסולה ופגומה? מה חשב הנצי"ב על קיצוניות – ולמה החזון איש דווקא תמך בה?
פרשת מטות-מסעי
עם של שבטים

אנו חוששים מאוד משבטיות, אך לא בטוח שהתורה שותפה לתחושותינו. ספר במדבר פותח במפקד שנעשה לפי מפתח שבטי, ומסיים בפנייה מיוחדת לנשיאי המטות, הלוא הם ראשי השבטים. מה היתרונות של הקיום השבטי בתולדות ישראל – ואיך אפשר להתגבר על חסרונותיו?

ואז: פתיחה חגיגית לכבוד ספר דברים

איך זה עובד ומה מקבלים בהצטרפות?

מפגש זום שבועי מידי יום רביעי בשעה 20:30 בערב

אזור תוכן אישי

סיכום השיעור למייל

קבוצת וואטסאפ לעדכונים ישירים ולהנגשת התוכן

מחיר מבצע

לחודש

במקום 130 ₪

רציתי לשאול

מה זה מיזם 'פרשות חדשות'?

קהילה לומדת עם הרב חיים נבון. הקהילה תחבר אותנו לפרשת השבוע מזווית שונה, ובה נלמד יחדיו באופן שיקרין על חיינו בחברה הישראלית ועל התמודדותנו עם התקופה הסוערת שבה אנו חיים. במסגרת המיזם נקבל מבט חדש על פרשת השבוע - רלוונטי, עדכני ומעניין. זו הזדמנות להצטרף למסע שבועי חדש-ישן, עם עומק ומחשבה, עם מבט מזווית שונה על קיומנו כאן ועכשיו.

למי השיעור מיועד?

לכל מי שרוצה מבט רענן ושונה על התורה והחיים; לכל מי שרוצה להתחבר למקורות מגוונים עתיקים ועכשוויים ולפתוח את המחשבה לכיוונים חדשים.

איך אדע אם זה מתאים לי? אפשר לנסות?

התשלום לשיעורים של 'פרשות חדשות' הוא על בסיס חודשי ואפשר לבטל את המנוי בכל חודש, ללא דמי ביטול וללא קנסות.

אז מה בדיוק מקבלים בהצטרפות?

הצטרפות לקהילה לומדת, מפגש זום שבועי בו נלמד עם הרב חיים נבון שיעורים עמוקים ומתוכננים היטב על הקשר בין פרשת השבוע לשאלות המסעירות את קיומנו. בנוסף: בכל שבוע מקבלים חברי הקהילה קישור להקלטת השיעור, סיכום כתוב של השיעור ואזור תוכן אישי.

מה קורה אם פיספסתי שיעור אחד, אוכל לקבל סיכום?

ודאי, מקבלים את ההקלטה + סיכום השיעור בכל מקרה.

זה מנוי חודשי? כמה משלמים עכשיו?

כן, ההצטרפות למיזם היא במודל של מנוי חודשי. מיד בהצטרפות יבוצע חיוב בסכום המנוי הראשוני לחודש הקרוב - 49 ש"ח. ולאחר מכן בכל חודש החיוב יתבצע באותו תאריך שבו הצטרפת.

יש תקופת התחייבות?

יש תקופת התחייבות? אין תקופת התחייבות, אפשר להפסיק אחרי החודש הראשון.

אם מצטרפים עכשיו מתי מתחילים?

עכשיו, מיד לאחר השלמת הפרטים. המפגש מתקיים מדי שבוע ביום רביעי. אם מצטרפים עד יום רביעי בבוקר - מקבלים מיד קישור למפגש של אותו שבוע. אם מצטרפים אחרי יום רביעי בבוקר מקבלים קישור לשיעור של שבוע הבא.

איך אפשר לפנות אליכם?

בכל שאלה אפשר לפנות במייל לשירות הלקוחות ונשמח לעזור לכם: parashot.chadashot@gmail.com אפשר תמיד גם להצטרף לקבוצת הוואטסאפ השקטה לעדכונים.

מחיר מבצע

לחודש

במקום 130 ₪